Zondag 14 september was het een drukke maar prachtige dag bij De Spartaan! Niet alleen organiseerden we een MTB Cup in het Elsenburgerbos, maar ook de 16e editie van de Jeugd Ploegentijdrit stond op het programma. 🚴♀️🚴🚴♂️
Op de baan begonnen we met een individuele tijdrit voor onze jongste renners. Daarna volgden twee ploegentijdrit groepen: één voor categorie 2–4 en één voor categorie 5–7. In totaal deden er maar liefst 8 teams uit Cat 2–4 mee (met 3–4 renners per team) en 16 teams uit Cat 5–7. Er waren prijzen voor mix/jongens-teams én voor de dames.
Om de strijd extra spannend te maken, golden er dit jaar speciale regels: jongere categorie renners kregen bonusseconden, waardoor het klassement tot het allerlaatste moment onvoorspelbaar bleef. Langs de baan werd er dan ook fanatiek meegeteld en gerekend na iedere heat!
De kwaliteit van de teams was indrukwekkend. Onze 4 Spartaan-teams (allemaal in de hogere leeftijdscategorie) lieten zien dat de vele weken extra training hun vruchten afwierpen – met hoge klasseringen als resultaat.
👏 Gefeliciteerd aan Quinn en Lucas die 1e en 2e werden in de individuele tijdrit van Cat 1!
👏 Ook een groot compliment aan het Spartaan dames-team (Femke, Floor, Nienke en Sanne), dat na een spannende strijd van een sterke Midden-Nederland mixploeg wist te winnen en zich dames-kampioen ploegentijdrit 2025 mag noemen!


👏 En dan het absolute hoogtepunt: het Spartaan A-team (Bram, Ole, Oskar en Sijmen) reed zó sterk dat ze zowel mét als zonder bonusseconden bovenaan eindigden – de onbetwiste winnaars van de dag! 🏆 Zij mochten de indrukwekkende ploegentijdrit-wisselbeker houden. Binnenkort komt daar trots bij te staan: “De Spartaan, Winner 2025”.

De Spartaan B-team (Callum, Julian, Saar en Thomas) en De Spartaan C-team (Kajin, Linde, Linde en Lou) deden het ook erg goed en eindigden als 7e en 15e in het klassement. Beide teams bestonden deels uit renners uit de jongere jeugdcategorieën, die bewonderenswaardig hun rol vervulden binnen hun ploeggenoten – die vaak een stuk groter waren en bovendien het voordeel hadden van het grotere verzet van categorie 5/6.
Een groot applaus voor alle renners die hebben meegedaan 💪 en een dikke dankjewel aan alle vrijwilligers 🙏 – zonder jullie was dit allemaal niet mogelijk geweest!